TPCA
Back to list

TPCA Beat festival 2015


  Talents support
  Culture
  2015
  Kolín
  Toyota Peugeot Citroën Automobile Czech, s.r.o.
  1 000 000 Kč

Hlavním posláním TPCA Beat festivalu je podpořit regionální kapely. Každý rok se tak na velkém pódiu před zaplněným amfiteátrem Kmochova ostrova v Kolíně předvedou talentované skupiny nejrůznějších žánrů. Mladí hudebníci dostávají skvělou příležitost zahrát si na oblíbeném festivalu vedle hvězd české hudební scény, nasbírat nové zkušenosti, zažít zajímavou diváckou kulisu. A především získat 50 000 Kč na pořízení profesionální nahrávky. Talentované kapely z regionu svou hudbou totiž nejen baví publikum, ale zároveň bojují o přízeň diváků. Kromě zážitku z koncertu na velkém pódiu si tak mohou odnést i zajímavou finanční částku, která jim často pomůže k odrazu do vyšších sfér hudebního nebe.
Vystoupení soutěžících kapel se střídá s koncerty známých skupin. Od roku 2008 fanouškům na TPCA Beat festivalu zahráli například VISACÍ ZÁMEK, ALEŠ BRICHTA BAND, READY KIRKEN, VLADIMÍR MIŠÍK & ETC, UDG, VYPSANÁ FIXA, ŠKWOR, HARLEJ, WOHNOUT, ARAKAIN a další. I proto číslo návštěvnosti jednodenního rodinného festivalu neklesne pod číslovku 3000 diváků, ale počítadlo se už zastavilo i nad hranicí 5000 lidí!
Díky fanouškům doznívají festivalové tóny i dlouho po jeho skončení. Od roku 2010 jsme totiž zavedli symbolické vstupné, které věnujeme na dobročinné účely.

Vítězné kapely
2008 Alžbětiny Sosny (cena poroty i cena diváků)
2009 EMMA (cena poroty), Rimortis (cena diváků)
2010 Sek jsi bombónky (cena poroty), ROXOR (cena diváků)
2011 Epy de Mye (cena poroty), FANFAN (cena diváků)
2012 BU-FU (cena poroty i cena diváků)
2013 NATŘIJE (cena poroty i cena diváků)
2014 Bastilla (cena diváků), Crionic (cena poroty)
2015 Flat Fly (cena diváků)