TPCA
Back to list

Flotilu hasičských Peugeotů rozšíří další, tentokrát nový Peugeot 108


  Sponsorship
  Safety
  2015
  Ovčáry - Kolín
  Toyota Peugeot Citroën Automobile Czech, s.r.o.
  230 000 Kč

Další Peugeot z produkce TPCA, tentokrát ovšem poprvé nový model Peugeot 108, dostane červenobílý hasičský lak a začne záchranářům pomáhat v regionu. „Auta vyráběná v TPCA nám rozhodně nejsou cizí. Stanice Kolín disponuje Peugeoty v hojném počtu. Jsme s nimi opravdu spokojení, vyhovuje nám i fakt, že máme jednotný autopark,” chválí ředitel kolínských hasičů Vladimír Dynybyl. Ve službách středočeských hasičů už jezdí 27 Peugeotů 107. „Používáme je pro potřeby výkonu státního požárního dozoru, ke kontrolní činnosti, preventivní činnosti. I nový model u nás najde využití na preventivně-výchovnou činnost, kontrolní činnost, požární dozor, jednání se starosty. Bude mít masivní, každodenní využití. Těšíme se na něj, ihned ho zařadíme do provozu. Je pro nás velkou pomocí,” dodal Vladimír Dynybyl.
„Z mého pohledu je spolupráce s TPCA nadstandardní. A nejedná se o spolupráci a podporu jen v tomto případě či v jednom roce, ale po celých 10 let, co zde automobilka vyrábí,” shrnul ředitel kolínských hasičů a zmínil například podporu stanice hasičů v průmyslové zóně nebo loňský Den záchranářů, na který hasiči získali 20 vozidel pro potřeby ukázek zásahu, školení a výcviku hasičů.

K zlepšování života abyvatel v našem okolí darujeme nyní další z trojlístku našich vozů, tedy nové modely Citroënu C1 a Toyoty AYGO, také kolínské městské policii a domovu důchodců.