TPCA
Back to list

Kmoch´s Kolín 2014


  Sponsorship
  Others
  2014
  Kolín
  Město Kolín , http://www.kmochuvkolin.cz/
  150 000 Kč

Už šestou desítku ročníků letos načal Kmochův Kolín. Jednapadesátý ročník festivalu, který už dávno nepatří jen dechové hudbě, záhajil sám starosta Města Kolína Vít Rakušan. Společně s několika dalšími stovkami kolíňáků vyrazil na procházku po historických památkách města a sám se ujal i odborného výkladu. Průvod měl svůj cíl v parku nad Ztracenou uličkou, kde jsme před necelým rokem otevřeli Galerii pod širým nebem se sochami z našich výrobních dílů. Všem zúčastneným zpříjemnila jarní večer kapela HUSO.
V pátek program nabíral na obrátkách a jeho noty se z Karlova náměstí roznesly po Labi k Práchovně i do Chrámu sv. Bartoloměje. Páteční večer diváci mimo jiné slyšeli Kolínskou filharmonii, RoDeO (Rockový Dechový Orchestr), Mozzartovu Korunovační mši nebo Petra Spáleného s Miluší Voborníkovou a Apollo Bandem. V sobotu kolínští obsadili městské ulice od plaveckého stadionu až po Karlovo náměstí, chvíli po poledni se totiž na svou trasu vydal tradiční průvod dechových kapel a oblíbených mažoretek. Festival rozezněl i DDM Zámecká, Synagogu a poděbradskou kolonádu. V podvečer odstartoval v centrum města Monstrkoncert, který vyvrcholil vystoupením Petry Janů. Tečku za velkým hudebním večerem udělala audio - vizuální animace a barevný ohňostroj.
Poslední den festivalu se jeho hudba opět dostala za brány Kolína. Na Koncertě pro Kutnou Horu se z dechové hudby těšili i obyvatelé sousedního královského města. Finále celého programu obstarali domácí - Městská hudba Františka Kmocha a Kolínský Big Band.
Na hudebním festivalu Kmochův Kolín se v městě na Labi těšíme zase za rok, tentokrát už po padesáté druhé.