TPCA
Back to list

Dětskou hrou pro větší bezpečí


  Grant program
  Safety
  2012
  Městec Králové , Bezručova 723
  Základní škola Městec Králové
  200 000 Kč

O co jde: Vybudování dopravního hřiště

K nácviku bezpečného pohybu v silničním provozu a zároveň ke sportovním a zábavným aktivitám slouží dopravní hřiště u Základní školy v Městci Králové. Škola díky němu získala prostor pro praktický výcvik dopravní výchovy, který jí do té doby zcela chyběl. „Neměli jsme zpevněný povrch,“ vysvětlila zástupkyně ředitele Hana Zmrhalová. Děti se tak mohou učit i hrát si v bezpečí na hřišti místo riskování mezi auty na silnici.
Hřiště využívá také školní družina. Celkem se tu tedy pravidelně učí být vnímavější k situacím ve skutečném provozu a předcházet úrazům kolem 200 dětí. K dispozici je hřiště k příležitostnému využití i pro zdejší mateřskou školu. „Kdyby zachránilo jedno dětské zdraví, stálo by to za to,“ podotýká Hana Zmrhalová. Pro dětské vyžití i výuku na hřišti škola nakoupila také koloběžky. „Záleží samozřejmě na počasí, ale kdykoli je pěkně, jsou neustále v provozu,“ usmívá se zástupkyně ředitele. Děti tak mají také další náplň volného času v podnětném a estetickém prostředí.
Základní škola v Městci Králové je školou zaměřenou na ekologii. Líbil se jí proto nápad vybudovat hřiště z recyklovaného materiálu. „Povrch je z recyklované pryže,“ vysvětlila Hana Zmrhalová.

K vybudování hřiště jsme přispěli částkou 200 000 Kč.