TPCA
Back to list

Pomoc v době záplav 2013


  Collections and gifts
  Others
  2013
  Kolín , Průmyslová zóna Ovčáry
  Toyota Peugeot Citroën Automobile Czech, s.r.o.
  104 000 Kč

Pomoc v těžkých situacích je opravdu účinná tehdy, pokud přichází ihned. Tímto heslem jsme se řídili v okamžicích, kdy Českou republiku zasáhly ničivé povodně.

Pomoci jsme se snažili nejvíce tam, kde jsme doma, tedy v regionu, který bohužel patřil k nejvíce postiženým oblastem. Záplavy se nevyhnuly ani domovům řady našich zaměstnanců.

„Tímto krokem chceme vyjádřit solidaritu všem zaměstnancům a občanům v České republiky v zaplavených oblastech. Velmi soucítíme s jejich nelehkou životní situací, které jsou nuceni čelit,“ řekl prezident Kenta Koide.

Ihned jsme zapůjčili vozy vlastní výroby Toyota Aygo a Peugeot 107 městu Kolín, aby bylo možné zajistit první pomoc tam, kde jí bylo třeba. Zejména distribuci hygienických potřeb, na jejichž nákup jsme přispěli 20 tisíci korunami. Další tři vozy

Toyota RAV 4 jsme dali ihned k dispozici humanitární organizaci Člověk v tísni. Pro všech pět vozidel jsme víc než měsíc plně hradili veškeré pohonné hmoty.

Solidaritu se svými kolegy i všemi obyvateli Kolínska, které ničivý živel zasáhl, projevili i naši zaměstnanci. Hned 6. června jsme vyhlásili zaměstnaneckou sbírku. Její výtěžek jsme zdvojnásobili. Celkem tedy na pomoc konkrétním rodinám na Kolínsku putovalo dalších téměř 200 tisíc korun.

Zaměstnanci, kteří byli postiženi záplavami, dostali dva dny placeného volna.