TPCA
Back to list

Soutěž dopravních policistů Krajského ředitelství policie Středočeského kraje


17.05.2019

Kolín, 17.5.2019 Celkem devatenáct soutěžících se včera v Kolíně utkalo o titul nejlepšího regulovčíka. Soutěž probíhala od ranních hodin, kdy dopravní policisté museli prokázat své odborné znalosti a praktické dovednosti a to v písemném testu (pravidla silničního provozu a právní předpisy), jízdě zručnosti a následně v řízení dopravy. Celý dopolední program a závěrečné vyhodnocení probíhalo v prostorách kolínského výrobce automobilů TPCA, která pro účely soutěže poskytla své zázemí včetně testovacího polygonu, na kterém proběhla soutěž v jízdě zručnosti. Při jízdě zručností si policisté vyzkoušeli nové vozy Toyota Corolla Touring Sports hybrid, poháněné hybridním pohonem s autonomním dobíjením o objemu 2,0 litru s výkonem 180 koní. V odpolední části, zhruba v pěti minutových intervalech, policisté prokazovali umění řídit provoz na křižovatce ulic Jaselská, Žižkova a Legerova. Dopravní policisté řidičům řádně zamotali hlavy. O jednotlivých výkonech teoretické a praktické části soutěže rozhodovala odborná komise. Policisté, kteří se umístili na prvním a druhém místě, se kvalifikovali do celorepublikové soutěže regulovčíků.

„Podpora bezpečnosti je naší prioritou, a dlouhodobě na Kolínsku, kde jsme doma, spolupracujeme se všemi složkami integrovaného záchranného systému a městem Kolín na jejím zlepšení“, dodal Tomáš Paroubek, manažer korporátního oddělení.

 

_____________________________________________________________________________________________
TPCA Toyota Peugeot Citroën je společným podnikem Toyota Motor Corporation a PSA Group. Výroba v závodě postaveném v roce 2002 v průmyslové zóně Kolín - Ovčáry byla zahájena v únoru roku 2005.V TPCA pracuje v současnosti 2 400 lidí a firma představuje jednoho z největších exportérů v České republice. V současné době vyrábí modely Toyota AYGO, Peugeot 108 a Citroën C1, městské vozy vyznačující se spolehlivostí a nízkou spotřebou.

TPCA používá nejekologičtější dostupné technologie, což potvrdila i certifikace BAT (Best Available Techniques), kterou automobilka obdržela společně s certifikátem řízení ochrany životního prostředí EN ISO 14001:2004. Rozvoj Kolínska v uplynulých deseti letech ovlivnila nejen vytvořením tisíců pracovních míst, ale aktivní je i v podpoře dobročinných projektů. Finančně podpořila téměř 700 projektů v celkové částce přesahující 114 milionů korun.